Zalanie? Awaria instalacji? Wyciek wody? Nadmierna wilgoć? Powódź? 💦
Trafiłeś do nas, ponieważ szukasz profesjonalistów. Dlatego też chcemy przekazać Ci informacje na temat procesu osuszania.
Ma na celu eliminację wilgoci z przestrzeni znajdującej się pod podłogą. Rozwiązuje problemy oraz chroni strukturę budynku. Zapobiega przedostawaniu się wody do poszczególnych warstw konstrukcji podłogi. Jest wykorzystywana do usuwania wilgoci spod posadzki. Statystycznie najwięcej wody gromadzi się właśnie tam. Dziś właściwości termoizolacyjne powodują, że nie ma możliwości osuszania przy pomocy tradycyjnych metod. Należy więc zastosować usuwanie wilgoci z izolacji z wykorzystaniem specjalnych osuszaczy.
Powietrze jest wdmuchiwane za pomocą otworów rewizyjnych lub dylatacjami znajdującymi się na łączeniu posadzki, czy na łączeniu posadzki i ściany. Konieczne jest wykonanie otworów, przez które będzie mogło być pompą wprowadzane suche i ciepłe powietrze. Może to być niepokojące dla właścicieli pomieszczenia, ale należy podkreślić, że taka metoda jest znacznie mniej kosztowna i inwazyjna niż np. przy zerwaniu całej posadzki, co jest konieczne stosując tradycyjne metody. Szybka reakcja zapobiega przedostawaniu się wilgoci w górę ścian, a także niszczeniu tynków wraz z listwami i innym wykończeniem wnętrza.
W przypadku trudno dostępnych obszarów. Istotne jest ryzyko uszkodzenia właściwości izolacyjnych posadzki. Metoda pozwala na skuteczne usunięcie wody i wilgoci z zamkniętych warstw izolacji, które zazwyczaj wykonane są z wełny mineralnej lub styropianu. Te fragmenty izolacji są wykorzystywane do ocieplania różnych elementów m.in. podłogi, ścian, czy stropów. Dlatego osuszanie polega na wtłaczaniu pod posadzkę powietrza, aby skutecznie osuszyć warstwy izolacyjne znajdujące się w budynku.
Eliminacja wilgoci przyczynia się do redukcji ryzyka alergii, chorób układu oddechowego i innych schorzeń.
Chroni strukturę budynku przed uszkodzeniami spowodowanymi nadmierną wilgocią, tj. gnicie drewna, korozja metalu.