Skip to content
Sucha Posadzka - Kompleksowe osuszanie

Zalanie? Awaria instalacji? Wyciek wody? Nadmierna wilgoć? Powódź?

Trafiłeś do nas, ponieważ szukasz profesjonalistów. Dlatego też chcemy przekazać Ci informacje na temat procesu osuszania. 

 

Na czym polega osuszanie podposadzkowe?

Ma na celu eliminację wilgoci z przestrzeni znajdującej się pod podłogą. Rozwiązuje problemy oraz chroni strukturę budynku. Zapobiega przedostawaniu się wody do poszczególnych warstw konstrukcji podłogi. Jest wykorzystywana do usuwania wilgoci spod posadzki. Statystycznie najwięcej wody gromadzi się właśnie tam. Dziś właściwości termoizolacyjne powodują, że nie ma możliwości osuszania przy pomocy tradycyjnych metod. Należy więc zastosować usuwanie wilgoci z izolacji z wykorzystaniem specjalnych osuszaczy.   

 

Specjalistyczny sprzęt do osuszania warstw izolacyjnych

Realizacje wykonujemy przy zastosowaniu najlepszych marek. Sprzęt ten pozwala wtłaczać pod posadzkę suche powietrze. Urządzenia, które wykorzystujemy wykonują silny ruch tego powietrza.
 
 

Jak przebiega proces osuszania? 

Powietrze jest wdmuchiwane za pomocą otworów rewizyjnych lub dylatacjami znajdującymi się na łączeniu posadzki, czy na łączeniu posadzki i ściany. Konieczne jest wykonanie otworów, przez które będzie mogło być pompą wprowadzane suche i ciepłe powietrze. Może to być niepokojące dla właścicieli pomieszczenia, ale należy podkreślić, że taka metoda jest znacznie mniej kosztowna i inwazyjna niż np. przy zerwaniu całej posadzki, co jest konieczne stosując tradycyjne metody. Szybka reakcja zapobiega przedostawaniu się wilgoci w górę ścian, a także niszczeniu tynków wraz z listwami i innym wykończeniem wnętrza. 

 

Kiedy należy wykonać osuszanie podposadzkowe?

W przypadku trudno dostępnych obszarów. Istotne jest ryzyko uszkodzenia właściwości izolacyjnych posadzki. Metoda pozwala na skuteczne usunięcie wody i wilgoci z zamkniętych warstw izolacji, które zazwyczaj wykonane są z wełny mineralnej lub styropianu. Te fragmenty izolacji są wykorzystywane do ocieplania różnych elementów m.in. podłogi, ścian, czy stropów. Dlatego osuszanie polega na wtłaczaniu pod posadzkę powietrza, aby skutecznie osuszyć warstwy izolacyjne znajdujące się w budynku. 

 

Jak wykonać osuszanie posadzkowe?

Diagnostyka: Zaczyna się od pomiarów. Stosuje się kamery termowizyjne i wilgotnościomierze, aby określić obszary dotknięte wilgocią. Ustala się poziom wilgotności, co pozwala przejść dalej. 

Wybór technologii: Po diagnozie decyduje się, jakie technologie będą efektywne. 

Realizacja: Polega na osuszaniu. Następuje wprowadzenie suchego powietrza i pchanie w stronę dylatacji znajdującej się w pomieszczeniu. Otwory wykonane w posadzce są niezbędne dla realizacji przypadku osuszania podposadzkowego. 

Monitorowanie: Bieżąco dostosowanie strategii zapewnia osiągnięcie optymalnych rezultatów i pozwala skutecznie osuszyć warstwy izolacyjne. 

Ile trwa osuszanie podposadzkowe? 

Czas trwania osuszania stref izolacji jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Samoistne osuszenie posadzki może trwać nawet kilka miesięcy.
 
 

Korzyści z wykonania osuszania podposadzkowego

Zdrowie mieszkańców 

Eliminacja wilgoci przyczynia się do redukcji ryzyka alergii, chorób układu oddechowego i innych schorzeń.

Ochrona budynku

Chroni strukturę budynku przed uszkodzeniami spowodowanymi nadmierną wilgocią, tj. gnicie drewna, korozja metalu.

Zabezpieczenie domu

Dbałość o dom przekłada się na zwiększoną wartość nieruchomości, co jest istotne w przypadku ewentualnej sprzedaży lub wynajmu.
 

Dlaczego potrzebujesz ekspertów do osuszania posadzki?

Firmy osuszające mają sprzęt i know-how, który pozwala skutecznie radzić sobie z wilgocią w trudno dostępnych miejscach. Osuszanie ma znaczenie, ponieważ brak usunięcia wilgoci z warstw izolacji sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Specjaliści  nie tylko rozwiążą problem, ale także pomogą w zapobieganiu przyszłym problemom z zawilgoceniem.  
 

Podsumowanie metody osuszania podposadzkowego

Osuszanie to oferuje szereg korzyści. Metoda ta pozwala skutecznie chronić dom przed negatywnymi skutkami.