Skip to content
Sucha Posadzka - Kompleksowe osuszanie

Wilgoć w budynkach to problem, który może prowadzić do poważnych uszkodzeń struktury, problemów z jakością powietrza oraz zagrożeń dla zdrowia mieszkańców. Na szczęście, dla wielu właścicieli nieruchomości, pomoc w osuszaniu budynków może wynikać z posiadanej polisy ubezpieczeniowej. W tym wpisie bloga omówimy, jak skorzystać z polisy ubezpieczeniowej w walce z wilgocią.

 

1️⃣ Rozumiem swój plan ubezpieczeniowy, jak sprawdzić?

Przed podjęciem działań związanych z osuszaniem budynku, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć zakres i warunki polisy ubezpieczeniowej. Sprawdź, czy wilgoć i związane z nią problemy są objęte ochroną ubezpieczeniową, aby móc przejść do rozpoczęcia osuszania z polisy.

 

2️⃣ Zgłoszenie szkody i kontakt z ubezpieczycielem - zakres ochrony ubezpieczenia

W przypadku problemów z wilgocią, zgłoś szkodę swojemu ubezpieczycielowi. Skontaktuj się z nim jak najszybciej po wykryciu problemu, aby uzyskać instrukcje dotyczące dalszych działań. Sprawdź zakres ochrony zawarty w ubezpieczeniu. Posiadając polisę ubezpieczeniową domu możesz czuć się pewnie, że jesteś chroniony. 

 

3️⃣ Dokumentacja i dowody szkody

Przygotuj pełną dokumentację dotyczącą szkody. Następnie zgłaszamy szkodę. Zrób zdjęcia wilgotnych obszarów, dokumentuj wszelkie straty oraz podejmowane kroki w celu powstrzymania problemu. Precyzyjna dokumentacja będzie kluczowa podczas procesu zgłaszania roszczeń oraz spotkania z rzeczoznawcą. 

 

4️⃣ Współpraca z ekspertami ds. osuszania po zalaniu

Ubezpieczyciele często wymagają współpracy z profesjonalnymi firmami ds. osuszania budynków. Skorzystaj z usług osuszania po zalaniu z polisy realizowane przez ekspertów, którzy są doświadczeni w usuwaniu wilgoci i przywracaniu budynków do stanu pierwotnego. Przygotuj się do oględzin, ustal zakres prac, a następnie podpisz stosowną umowę i cesję. Eksperci współpracują z firmami ubezpieczeniowymi. 

 

5️⃣ Kontrola procesu i postępy prac przy zalanym mieszkaniu 

Bądź na bieżąco z postępami prac związanych z osuszaniem. Zacznij od usunięcia szkód. Współpracuj zarówno z firmą ds. osuszania, jak i ubezpieczycielem, aby zapewnić skuteczną naprawę szkody oraz skutecznie przejść przez proces osuszania pomieszczeń, a także usług towarzyszących jak np. odgrzybiania czy ozonowania mieszkań i garaży.   

 

6️⃣ Zgłoszenie kosztów i roszczeń - bezgotówkowe rozliczenie

Dokładnie zanotuj wszystkie koszty związane z osuszaniem budynku, aby uzyskać zwrot kosztów za osuszanie i usługi towarzyszące. Następnie zgłoś je do ubezpieczyciela jako roszczenie. Upewnij się, że zgłaszasz jedynie koszty, które są objęte polisą.

 

7️⃣ Przegląd polisy po usłudze osuszenia budynku

Po zakończeniu prac związanych z osuszaniem, ponownie sprawdź swoją polisę ubezpieczeniową. Upewnij się, że wszelkie koszty związane z osuszaniem zostały uwzględnione i zgłoszone do towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Podsumowanie usługi osuszania - jak współpracować 📝

Skorzystanie z polisy ubezpieczeniowej w procesie osuszania budynków może być kluczowe dla szybkiego i skutecznego rozwiązania problemu wilgoci. Pamiętaj jednak, że kluczową kwestią jest natychmiastowe zgłoszenie szkody i ścisła współpraca z ubezpieczycielem oraz ekspertami ds. osuszania i remontu (dokładne omówienie procesu ubiegania się o odszkodowanie jest 👉 tutaj). Przejście przez całą procedurę nie jest łatwe, dlatego korzystaj z profesjonalistów. Dzięki temu możesz skutecznie przywrócić swoją nieruchomość do pierwotnego stanu bez długotrwałych negatywnych skutków dla zdrowia i struktury budynku. Zgłoś się do naszych ekspertów - jesteśmy tu, aby pomagać naszym poszkodowanym Klientom. Analizujemy wykupione przez Państwa indywidualnie polisy. Prosimy o kontakt - awaria instalacji, czy inne usterki należy jak najszybciej usunąć. Jesteśmy firmą, która specjalizuje z radzeniu sobie z wynikami zalania - podpowiemy jak przejść przez całą procedurę. 

 

Nie zostawiaj tego przypadkowi! Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i zabezpiecz swoją nieruchomość przed dalszymi uszkodzeniami. 🏠✨

Zadzwoń do nas już teraz pod numer 📞 534 326 870. Pomożemy Ci przejść przez cały proces osuszania i wykorzystania Twojej polisy ubezpieczeniowej krok po kroku.