Skip to content
Sucha Posadzka - Kompleksowe osuszanie

Wprowadzenie do termowizji, na czym polega badanie 

Termowizja, czyli wykonanie badania termowizyjnego w budownictwie, to nowoczesna metoda diagnostyczna, która pozwala na szybką i dokładną ocenę izolacyjności cieplnej budynków. Wykorzystując specjalistyczną kamerę termowizyjną, możliwe jest zlokalizowanie mostków termicznych, nieszczelności oraz innych defektów, które mogą prowadzić do niepotrzebnych strat ciepła. Dzięki temu, można nie tylko zwiększyć efektywność energetyczną budynku, ale również znacząco poprawić komfort jego użytkowania zewnątrz i wewnątrz budynku.

 

Jak działa termowizja? Badanie pełne, pomiary 🔍

Badanie termowizyjne polega na odczycie promieniowania podczerwonego emitowanego przez różne elementy budynku. Profesjonalna kamera termowizyjna nie emituje promieniowania, a jedynie rejestruje promieniowanie odbite od obiektów. Dzięki temu, na termogramach, czyli obrazach cieplnych, można zobaczyć różnice temperatur, które wskazują na potencjalne problemy, takie jak nieszczelności przy oknach, drzwiach, błędy wykonania izolacji zewnętrznych, czy też nieprawidłowości w działaniu systemów grzewczych.

 

Kiedy warto przeprowadzić badanie termowizyjne mieszkania? Aspekty budowlane ❄️

  • Przed zakupem domu: aby ocenić stan izolacji cieplnej i uniknąć dodatkowych kosztów związanych z koniecznością termomodernizacji.
  • Po wykonaniu prac izolacyjnych: aby sprawdzić ich jakość i efektywność.
  • W przypadku problemów z wilgocią i pleśnią: aby zlokalizować przyczyny zawilgocenia.
  • Przy niezadowalającej efektywności ogrzewania: aby wykryć nieszczelności i mostki termiczne.
  • Dla oceny ogólnej efektywności energetycznej budynku: co może przyczynić się do obniżenia rachunków za ogrzewanie.

Koszty, cena badania termowizyjnego 💰

Cena badania termowizyjnego może wahać się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od wielkości i rodzaju budynku, zakresu badania, użytego sprzętu oraz doświadczenia i kwalifikacji specjalisty. Mimo że początkowy koszt może wydawać się wysoki, to inwestycja ta zazwyczaj szybko się zwraca poprzez oszczędności w kosztach ogrzewania i uniknięcie kosztownych napraw.

 

Podsumowanie, czy warto zainwestować? Zachęta do działania 🚀

Termowizja to skuteczne narzędzie, które pozwala na szybką i dokładną diagnozę stanu termoizolacyjnego budynków, w tym domów jednorodzinnych. Jeśli zauważasz niepokojące symptomy, takie jak nadmierna wilgoć, pleśń, czy wysokie rachunki za ogrzewanie, nie zwlekaj – zainwestuj w badanie termowizyjne. Sprawdź nieszczelność okien i drzwi. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na profesjonalne badanie termowizyjne Twojego domu lub mieszkania. Odkryj niewidoczne problemy i zadbaj o ciepło oraz komfort swojego domu. Warto zainwestować w termowizję!

 

Zadzwoń do nas już teraz pod numer 📞 534 326 870 i umów się na profesjonalne badanie termowizyjne. Pomagamy zidentyfikować i rozwiązać problemy, aby Twój dom był cieplejszy, bardziej komfortowy i ekonomiczny.